زندگینامه محمود اردلان در سایت ایجو دات آی آر

محمود اردلان

بازیگر:

متولد:

محل تولد:


 

 

 

 شرح حال

محمود اردلان نقشهای مختلفی در کارهای تاریخی داشته برجسته ترین آنها در سریال مختار با دو نقش متفاوت است. یکی در نقش زهیر بن قین و دیگری در نقش زائده بن قدامه پسر عموی مختار . ایشان در ورزش هم عضو تیم ملی کاراته و از داوران بین الملل بودند بهمین دلیل نظارت و طراحی حرکات رزمی و جنگ در این سریال بر عهده ایشان بود. آقای محمود اردلان طراح حرکات رزمی و جنگ مختارنامه و بازیگر نقش زائده، با حضور در استودیو برنامه مع المشاهدین درباره ورود به دنیای  بازیگری و ایفای نقش در سریال مختارنامه و اینکه چطور طراحی جنگهای مجموعه تلویزیونی "مختارنامه" بر عهده ایشان گذاشته شد، گفت:
13 سال است کار در سینما را شروع کردم. در سال 1381  در مجموعه " ملاصدرا " هم نقش کوتاهی بازی کردم. باید اعتراف کنم برای بازی در سریال مختارنامه واقعا خوش شانس بودم.
اردلان افزود: افراد زیادی برای ایفای نقش در کاراکترهای متفاوت سریال مختار ثقفی تست شدند اقای میرباقری بدقت کارشان را می دید و در اینکار حساسیت زیادی داشت این سختگیری واقعا بجا بود وقتی کار را دیدم فهمدیم حسیاسیت در انتخاب نقش و .. لازم بوده. اردلان در پاسخ به سوال مجری برنامه که زمانیکه صحنه های درگیری این سریال را طراحی می کردید از چه متدهایی استفاده کردید آیا به منابع تاریخی رجوع کردید یا در زمینه طراحی جنگ آنزمان مطالعه داشتید ؟ جواب داد:
من در زمینه ورزش هنرهای رزمی فعالیت داشتم کار با اکثر سلاحهای سرد را می دانم.مترصد فرصتی بودم تا بتوانم توانایی های خودم را عملی کنم و از تجربیاتم در سینما استفاده کنم. باید بگویم در این خصوص خیلی خوش شانس بودم آقای میرباقری این فرصت را در اختیار من قرار دادند. من در زمینه
مبارزه و جنگ تمریناتی داشتم ولی باید اعتراف کنم کار کردن با اسلحه های قدیمی برای من خسته کننده است. برای همین در این خصوص یکی از همکارانم نحوه استفاده از این اسلحه ها را در اختیارم گذاشت و خیلی کمکم کرد.
تجربیات ورزشی و رزمی در کنار بازیگری خیلی مفیدماست. اگر توجه کنید می بینید که تمام حرکات بدن و میمیک صورت و نشستن و برخاستن به همه اینها در ورزش تکواندو پرداخته می شود. این ورزش در ارایه بازی روانتر خیلی به من کمک کرد. به همه بینندگان عزیز شبکه وزین الکوثر توصیه می کنم ورزش کنند.
محمود اردلان افزود: من از انتخاب نقش زهیر بن قین کمی نگران بودم نقشهای رزمی برایم راحت تر است. ولی از لحاظ برقراری ارتباط با بیننده و القای حالت درام در این نقش مردد بودم. وقتی روی صفحه تلویزیون ظاهر می شوی باید همه انتظارات بیننده را تامین کنی آقای میرباقری خیلی کمکم کردند و من از انتخاب این نقش احساس رضایت کردم.
در سریال مختار در آن واحد دو نقش به من پیشنهاد شد با توجه به گریم های متفاوتی که داشت کار سختی بود.
در ادای نقش زهیر واقعا اضطراب داشتم. کار دشواری بود. تقریبا قسمت زیادی از نقش زائده تمام شده بود فقط چند پلان آخر مانده بود. زائده در این سریال دارای چند چهره بود یکی موافق حکومت، دیگری همراه و پشتیبان مختار. می خواهم بگویم انجام عکس العملها و حالات مختلف واقعا سخت بود همه این موفقیت ها را مرهون راهنمایی و کمکهای آقای میرباقری هستم.

برگرفته از سایت: شبکه جهانی الکوثر

 

فیلم شناسی

محمود اردلان در فیلم های زیر به ایفای نقش پرداخته است:

 1. كارناوال مرگ (۱۳۸۷)
 2. برگ برنده (۱۳۸۲)
 3. تيك آف (۱۳۸۱)
 4. بالاي شهر پايين شهر (۱۳۸۰)
 5. تنبل قهرمان (۱۳۸۰)
 6. سام و نرگس (۱۳۷۹)
 7. علف هاي هرز (۱۳۷۷)
 8. پنجه در خاك (۱۳۷۶)
 9. سلطان (۱۳۷۵)
 10. نابخشوده (۱۳۷۵) 
بازگشت به صفحه قبل
گردآوری توسط سایت ایجو دات آی آر

Copyright © 2012 ejooworld.com  All Rights Reserved - contact us کليه حقوق مادي و معنوي اين تارنما براي گروه مهندسي ejoo محفوظ است.